10 Ocak 2010 Pazar

Ben Bilirim !

BEN BİLİRİM 

Sen mi bilirsin ? Hayır sen değil, ben bilirim !

Senin ne bildiğini söyleyim mi ? Bencillik yapmak, can yakmak, üzmek ve karşındakinin üzüntüsünü görmek, bu üzüntüsen haz almak…

Yok olmalı o mutlu hallerin. Canın yanmalı senin de, diğerlerini yaktığın gibi. İyilikleri hak etmemelisin. Aşkı da ! Mutsuzluk olmalı annen, hüzün olmalı baban ve hazan olmalı tüm mevsimlerin. Hazanda ağaçları dökülen yapraklar gibi yalnız, başıboş kalmalısın her daim !

Mutsuzluk ve umutsuzluk, her sabah seninle gözlerini açmalı karanlık gününe ve seninle uykuya dalmalı. Rüyanda bile içinde kalmalı, ve hatta uyutmamalı çoğu zaman. Uykusuz geceler geçirmelisin, yok olmak isteyeceğin. Bazen dayanamayıp gözyaşların akmalı ama o yaşlar senin değil aslında Onun olacak ! Yanağından süzülen o yaşlar sadece yanağını değil, kalbini ıslatmalı, kalbin ıslandıkça ıslanmalı. Sıcak yatağına yattığında geceleri, gözlerini kapamaktan korkmalısın. Her an eskilerin hayali korkutmalı seni. Korkudan uyuyamayacağın gecelerin olmalı. Sabaha karşı uykusuzluğa yenik düşüp uyuduğun zamanlar kabusların olmalı, bitmek bilmeyen kabuslar ve karabasanlarla sevişmelisin gecelerce.

Her gecen buz gibi soğuk olmalı, sen sevmezsin ya, sana inat soğuk olmalı. Yanında Onun olmadığı her gece üşümelisin, hiçbir yorgan ısıtmamalı seni, ısıtamaz da. Ve hiçbir yastık rahatça uyumana izin vermemeli. O rahat batmalı sana, her zamanki gibi !

Sonra bir gün biri çıkmalı karşına. Onun karşısında etkisiz kalmalısın. “Hayır”ları unutmalı, her cevabın “Evet” olmalı kayıtsız, şartsız. Sevmelisin, başı döndürmeli hissettiklerin, kendinden ödünler vermelisin korkularına rağmen. Onun, seni hayallerinin içine katmamasından korkmamalısın, nasılsa seviyor ya seni, neden korkacakmışsın ki ? O senin başını bir döndürse, sen iki dönmelisin. Zamanla senden uzaklaşan o tavırlarını da görmezden gelmelisin. Ama bir yandan da günün birinde senden gidebileceği korkusunu hissetmelisin tüm kalbinde, iliklerinde. Ve gün gelir seni yüzüstü bıraktığında isyan etmemeli, haykırmamalısın. Çünkü sen bunların hepsini hak ettin !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder